Stojan CITY zamykatelný, 4 stání, RAL 7016

CITY zamykatelný stojan pro jízdní kola

Stojan s nejvyšší úrovní zabezpečení kola proti krádeži.

  • Vyhovující vyšším nárokům na vzhled, pro umístění v centrech měst a u historických objektů.
  • S vestavěným uzamykacím mechanismem z tvrzené oceli.
  • Šířka stání 60 cm pro pohodlné používání a plné využití kapacity stojanu.
  • Opěrný systém ve kterém není poškozován ráfek a výplet kola.
  • Provedení pro 2 až 6 kol.
  • Protikorozní ochrana zinkováním a vypalovacím lakem.
  • Barevné provedení podle Vašeho výběru bez příplatku.

Více informací

CITY uzamykatelný stojan s vrcholnou úrovní zabezpečení kola proti krádeži. Vyhovuje vyšším nárokům na vzhled. Je vhodný do center měst k historickým i moderním objektům (je běžně schvalován orgány památkové péče).

Je vybavený pevně zabudovaným odolným uzamykacím mechanismem z tvrzené oceli. Kola je možné ke stojanu uzamknout za rám pomocí tohoto mechanismu a vyjímatelné zámkové vložky. Zámková vložka se objednává samostatně (viz příslušenství) a je možné volit z více typů několika stupňů odolnosti.

Další možností je uzamknutí kola ke stojanu za rám a přední/zadní kolo klasickým velozámkem (lanko, řetěz, podkova). Velozámek může být použit i k doplňkovému uzamčení kola spolu s mechanismem stojanu, přitom postačují již základní délky cyklozámků.

Ve stojanu je možné uzamknout většinu typů a druhů kol, včetně dětských kol a koloběžek. Maximální šířka pneumatik je 60 mm.

Pokud byste měli pochybnost, zda je stojan kompatibilní právě s Vašim kolem, napište nám jeho typ a mi to prověříme.

Rozteč stání 60 cm umožňuje plné využití kapacity stojanu a pohodlné odkládání i vyjímání kol.

Opěrný systém postavení kola je doplněn o fixaci předního kola proti otočení a podjetí. Předností tohoto řešení je šetrnost ke kolům. Kola jsou opřena o rám a není tak zatěžován a poškozován ráfek a výplet.

Opěrné konzoly jsou umístěné a tvarované tak, aby nekolidovaly s částmi kola, (blatníky, světla, nosič s brašnami, kotoučové brzdy). Stojany jsou proto vhodné pro běžně vystrojená cestovní kola. Určitý problém však mohou představovat držáky lahví přišroubované na rámu v místě uzamykání. V takovém případě může být nutné před uzamčením kola vyjmout lahev z držáku.

Konzoly nemají ostré hrany - při uzamykání kola si neotlučete klouby na rukou.

Stojan je určen k upevnění k podkladu. K tomu jsou v jeho patkách celkem čtyři zakryté kotevní otvory. Jejich rozmístění umožňuje kotvení stojanu i do středně soudržných povrchů, jako je zámková dlažba, nebo kvalitní živičný povrch. Není nutná nákladná instalace zabetonováním, jako u stojanů typu hrazda/oblouk.

Stojan je s výjimkou dvou patek odsazen od terénu. Proto lze snadno u stojanů udržovat pořádek. Další předností tohoto řešení je možnost osazení stojanu v nezpevněném terénu, pouze na dva základové bloky (např. ze zahloubených obrubníků).

Kvalitní antikorozní ochrana stojanu je vícevrstvá. Tvoří ji galvanický zinek, pasivační vrstvy a kvalitní vypalovací lak.

Lakování stojanu provádíme až po jeho objednání zákazníkem. Barevné provedení Vašeho stojanu můžete bez příplatku zvolit z široké řady odstínů RAL.

Několik nejžádanějších barev je přednastaveno v konfigurátoru stojanu. Nenajdete-li v něm Vaši barvu, zadejte Váš požadavek do poznámky při vytváření objednávky.

Stojan CITY má kotevní otvory umístěny v patkách na dně ochranných misek. Tyto misky je vhodné po upevnění stojanu vyplnit kvalitním silikonem (viz. příslušenství). To má efekt estetický (jsou zakryty upevňovací šrouby) a ochranný (je zabráněno v přístupu k upevňovacím šroubům).

 stojan CITY zamykatelný  2 kola  3 kola  4 kola  5 kol  6 kol
 cena bez DPH          
 šířka stojanu  85 cm  145 cm  205 cm  265 cm  325 cm
 šířka s koly (s přesahem řidítek)  120 cm  180 cm   240 cm  300 cm  360 cm
 vzdálenost sousedních stání / max. šířka pláště kola 60 cm / 5,5 cm
 hloubka x výška 53 cm x 60 cm
 počet kotevních otvorů pro upevnění stojanu 4 4 4 4 4
 hmotnost stojanu  16 kg  22 kg   28 kg  34 kg  40 kg

 Ceny v tabulce jsou pouze orientační, platná je vždy cena uvedená v hlavičce produktu.