STANDARD oboustranný uzamykatelný stojan na kola

STANDARD oboustranný uzamykatelný stojan na kola

Umožňuje stavění kol ze dvou stran. Tam kde je to prostorově možné, zdvojnásobuje počet odstavených kol při stejné délce stojanu.  Svým provedením se hodí ke školám, sportovištím, nádražím, nebo průmyslovým objektům.

  • Nejvyšší úroveň zabezpečení kola díky integrovanému mechanismu z tvrzené oceli.
  • Šířka stání 60 cm pro pohodlné používání a plné využití kapacity stojanu.
  • Opěrný systém ve kterém není poškozován ráfek a výplet kola.
  • Provedení pro 2 až 14 kol.
  • Protikorozní ochrana zinkováním a vypalovacím lakem.
  • Barevné provedení podle Vašeho výběru bez příplatku.

Více informací

STANDARD uzamykatelný oboustranný stojan s vrcholnou úrovní zabezpečení kola proti krádeži. Provedení s důrazem na účelnost. Hodí se ke školám, sportovištím, nádražím, nebo průmyslovým objektům.

Umožňuje stavění kol ze dvou stran. Tam kde je to prostorově možné, zdvojnásobuje počet odstavených kol při stejné délce stojanu.

Je vybavený pevně zabudovaným odolným uzamykacím mechanismem z tvrzené oceli. Kola je možné ke stojanu uzamknout za rám pomocí tohoto mechanismu a vyjímatelné zámkové vložky. Zámková vložka se objednává samostatně (viz příslušenství) a je možné volit z více typů několika stupňů odolnosti.

Další možností je uzamknutí kola ke stojanu za rám a přední/zadní kolo klasickým velozámkem (lanko, řetěz, podkova). Velozámek může být použit i k doplňkovému uzamčení kola spolu s mechanismem stojanu, přitom postačují již základní délky lankových zámků.

Rozteč stání 60 cm umožňuje plné využití kapacity stojanu a pohodlné odkládání i vyjímání kol. Maximální šířka pneumatik je 60 mm.

Opěrný systém postavení kola je doplněn o fixaci předního kola proti otočení a podjetí. Předností tohoto řešení je šetrnost ke kolům. Kola jsou opřena o rám a není tak zatěžován a poškozován ráfek a výplet.

Opěrné konzoly jsou umístěné a tvarované tak, aby nekolidovaly s částmi kola, (blatníky, světla, nosič s brašnami, kotoučové brzdy). Stojany jsou proto vhodné pro běžně vystrojená cestovní kola. Určitý problém však mohou představovat držáky lahví přišroubované na rámu v místě uzamykání. V takovém případě může být nutné před uzamčením kola vyjmout lahev z držáku.

Konzoly nemají ostré hrany - při uzamykání kola si neotlučete klouby na rukou.

Stojan je určen k upevnění k podkladu. K tomu jsou v v rámu zakryté kotevní otvory (čtyři až šest podle délky stojanu). Jejich rozmístění umožňuje kotvení stojanu i do středně soudržných povrchů, jako je zámková dlažba, nebo kvalitní živičný povrch. Není nutná nákladná instalace zabetonováním, jako u stojanů typu hrazda/oblouk.

Stojan je mírně odsazen od terénu, což zabraňuje usazování nečistot v prostoru rámu. Zároveň je tím umožněno postavení i na ne zcela rovný terén.

Stojan se skládá z rámu a do něj vsazených konzol a je dodáván rozmontovaný.

Rám je žárově zinkovaný. Konzoly mají vícevrstvou ochranu proti korozi. Tvoří ji galvanický zinek, pasivační vrstvy a kvalitní vypalovací lak.

Lakování konzol provádíme až po objednání zákazníkem. Barevné provedení Vašeho stojanu můžete bez příplatku zvolit z široké řady odstínů RAL.

Několik nejžádanějších barev je přednastaveno v konfigurátoru stojanu. Nenajdete-li v něm Vaši barvu, zadejte Váš požadavek do poznámky při vytváření objednávky.

 stojan STANDARD zamykatelný oboustranný  2 kola  4 kola  6 kol  8 kol  10 kol  12 kol  14 kol
 cena bez DPH              
 šířka stojanu  42 cm  102 cm  162 cm  222 cm  282 cm  342 cm  402 cm
 šířka s koly (s přesahem řidítek)  90 cm  150 cm  210 cm   270 cm  330 cm  390 cm  450 cm
 vzdálenost sousedních stání / max. šířka pláště kola 60 cm / 5 cm
 hloubka x výška  73 cm (65 cm rám) x 75 cm
 počet kotevních otvorů pro upevnění stojanu 4 4 4 4 6 6 6
 hmotnost stojanu  10 kg  19 kg  29 kg   38 kg  47 kg  57 kg  66 kg

 Ceny v tabulce jsou pouze orientační, platná je vždy cena uvedená v hlavičce produktu.